Reklama

Reklama

​Tureckie wojsko odparło atak IS na obóz szkoleniowy w północnym Iraku

Tureccy żołnierze odparli podjęty przez bojowników Państwa Islamskiego (IS) atak na bazę wojskową na północy Iraku, gdzie wojsko Turcji szkoliło ochotników do walki z islamistami - poinformowała w piątek agencja Reutera za źródłami wojskowymi.

Według informatorów Reutersa, którzy powoływali się na źródła na miejscu, podczas walk wokół bazy Baszika w prowincji Niniwa zginęło 17 dżihadystów.

Reklama

Na początku grudnia Ankara wysłała w okolice obozu, w rejonie zajętego przez IS Mosulu, około 150 żołnierzy i 25 czołgów, jako powód podając podwyższony poziom zagrożenia na tym obszarze.

Wywołało to spór dyplomatyczny na linii Bagdad-Ankara - wbrew temu, co twierdziła Turcja, rząd Iraku utrzymywał, że relokacja tureckich żołnierzy odbyła się bez jego wiedzy i zgody.

Później Turcja wycofała część tych sił, a po apelu USA zapowiedziała, że "będzie kontynuować wycofywanie wojsk". Ministerstwo spraw zagranicznych w Ankarze przyznało, że doszło do nieporozumienia w sprawie relokacji tureckich oddziałów do Iraku.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje