Reklama

Reklama

wPolityce.pl: Firma ochroniarska "Tajfun" nie spełniała wielu warunków formalnych

Firma "Tajfun" ochraniająca gdański finał WOŚP nie spełniała wielu warunków formalnych - podaje wPolityce.pl. Według zeznań niektórych świadków, do których dotarł portal, zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Stefan W. dostał się na scenę, przeskakując przez barierki.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami kontroli zleconej przez MSWiA, pod adresem siedziby firmy "Tajfun" znajduje się prywatne mieszkanie, "w którym nie znaleziono żadnych śladów prowadzenia działalności ochroniarskiej" - pisze portal. "W mieszkaniu nie było żadnej dokumentacji, sprzętu, niczego, co wskazywałoby na taki charakter działalności" - powiedziała portalowi osoba znająca kulisy sprawy.

Reklama

Jak podało wPolityce.pl, dokumentację prowadzonej działalności zabezpieczono dopiero w mieszkaniu osoby wymienianej jako szef agencji. "Szybko jednak ustalono, że brakuje jednego z kluczowych dokumentów" - czytamy. "Zabrakło listy pracowników, a to może oznaczać, że osoby ochraniające finał WOŚP mogły być przypadkowe, nie spełniające wymogów" - przekazał portalowi informator.

Nie było zgłoszenia imprezy masowej

Z informacji wPolityce.pl wynika ponadto, że "w śledztwie pojawili się świadkowie, którzy zeznali, iż morderca prezydenta miał przeskoczyć przez barierki i tak dostać się na teren imprezy". Jak zaznaczono w artykule, według zeznań ochroniarzy zabójca prezydenta Gdańska miał dostać się na scenę koncertu finałowego, wykorzystując plakietkę z napisem "media".

Jak podał portal, kolejne kontrowersje dotyczą organizatorów imprezy. "Tę zgłoszono nie jako imprezę masową. Wykorzystano popularny zapis o tzw. "szczególnym zajęciu pasa drogowego". Osoba zbliżona do śledztwa w tej sprawie, wyjaśniła portalowi, że "w ten sposób unika się obwarowań określonych przez ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych i w takim przypadku obostrzenia są o wiele niższe".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy