​Australia: Premier przeprasza ofiary pedofilii

Premier rządu australijskiego Scott Morrison oficjalnie przeprosił w imieniu narodu osoby, które jako dzieci stały się ofiarami przestępstw seksualnych. W przemówieniu w parlamencie Morrison podkreślil, że cały naród musi zdać sobie sprawę z ich cierpień i powiedzieć "przepraszam".

"Nadszedł czas aby Australia, jako naród, zdała sobie sprawę z tego, że nie słuchaliśmy, nie wierzyliśmy i nie wymierzaliśmy sprawiedliwości (sprawcom)" - powiedział Morrison. "Mówimy +przepraszam+" - dodał.

Reklama

Deputowani do parlamentu wstali i uczcili ofiary minutą ciszy.  

Jak informuje Associated Press wygłoszonemu w poniedziałek przemówieniu premiera przysłuchiwały się setki takich osób.

Morrison przemawiał po zakończeniu długotrwałego śledztwa specjalnej komisji, która badała zakres tego zjawiska i reakcje na nie odpowiednich instytucji państwa.

Rząd australijski ogłosił plany powołania muzeum i ośrodka badawczego, które będą poświęcone podnoszeniu świadomości i znaczenia problemu przestępstw seksualnych wobec dzieci. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje