Reklama

Reklama

O. Wiśniewski: Biskupi, którzy ukrywali to straszne przestępstwo, powinni złożyć rezygnację

"Biskupi, którzy ukrywali straszne przestępstwo, przenosząc z miejsca na miejsce księży pedofilów, powinni złożyć na ręce papieża rezygnację z urzędu" - przekonuje na łamach "Tygodnika Powszechnego" ojciec Ludwik Wiśniewski.

Ojciec Ludwik Wiśniewski to polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. W styczniu fragmenty wystąpienia duchownego podczas pogrzebu Pawła Adamowicza cytowały wszystkie media.

Reklama

Teraz o. Ludwik Wiśniewski w wyrazistych słowach odniósł się do kwestii pedofilii w polskim Kościele.

"Ośmielam się powiedzieć to, co wielu ludzi boi się powiedzieć głośno: biskupi, którzy ukrywali straszne przestępstwo, przenosząc z miejsca na miejsce księży pedofilów, powinni złożyć na ręce papieża rezygnację z urzędu" - pisze w "Tygodniku Powszechnym".

Jak podkreśla duchowny, jeśli Kościół chce się naprawdę oczyścić, musi zdecydować się na niecodzienne działania. "Będzie bolało!" - dodaje dominikanin.

"Coraz więcej katolików jest zgorszonych zachowaniem biskupów i księży oraz tolerowaniem przez nich zła" - pisze, odnosząc się w ten sposób do problemu pedofilii w Kościele. 

Więcej w "Tygodniku Powszechnym". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne