Reklama

Reklama

Polska walczy z wielką wodą

Lokalne podtopienia po ulewie w Warszawie

Rzecznik warszawskiej Straży Pożarnej Piotr Tabencki powiedział w czwartek, że po wieczornej ulewie w stolicy do strażaków zaczęły napływać zgłoszenia o lokalnych podtopieniach. Ucierpiało m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

- Kilka minut przed godz. 20 zaczęły do nas napływać zgłoszenia o lokalnych podtopieniach, które pojawiły się w Starej Miłosnej, Wesołej, Sulejówku - poinformował Tabencki. Jak powiedział, zgłoszenia napływają także z Wawra, Międzylesia, części Pragi i Ursynowa. - Opady były na tyle intensywne, że kanalizacja miejska nie była w stanie odebrać tej wody opadowej. W związku z tym woda płynęła ulicami, wdzierała się na prywatne posesje i do budynków - dodał.

Reklama

Jak powiedział, w wyniku ulewy ucierpiało Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu i stacja metra Imielin. Tabencki zaznaczył, że ulewa mogła spowodować problemy komunikacyjne w Warszawie. - Na pewno główne ulice są przejezdne, natomiast z bocznymi ulicami może być problem - powiedział.

Jak z kolei poinformował rzecznik warszawskiego metra Krzysztof Malawko, metro działa normalnie. Stacja Imielin została czasowo zamknięta (wagoniki metra nie zatrzymują się tu), ponieważ woda przedostała się na peron. Malawko poinformował, że w ciągu kilkunastu minut zostanie otwarta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje