Reklama

Reklama

Proces Katarzyny W.

Dwie osoby oskarżone o pomoc Katarzynie W. w ukrywaniu się

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za pomoc w ukrywaniu się rok temu Katarzynie W., wówczas podejrzanej o zabójstwo w Sosnowcu swojej półrocznej córki Magdy. Akt oskarżenia w ich sprawie prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Prokuratura Rejonowa Białystok obu mężczyznom zarzuciła poplecznictwo, polegające na pomocy Katarzynie W. w ukrywaniu się przed prokuraturą i policją i utrudnianie prowadzonego w jej sprawie śledztwa, w celu uniknięcia przez nią odpowiedzialności karnej.

Reklama

Zarzuty dotyczą m.in. wyszukania i wynajęcia domu oraz dostarczania Katarzynie W. pieniędzy i żywności.

Jak powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej Białystok Urszula Sieńczyło, obaj oskarżeni do tak sformułowanych zarzutów nie przyznają się.

Jeden z nich chce jednak dobrowolnie poddać się karze. Mężczyzna ten przyznał w śledztwie, że kontaktował się z Katarzyną W. (twierdzi, że np. pomagał jej w zorganizowaniu sesji zdjęciowej), ale zapewnia, iż nie pomagał jej w ukrywaniu się przed prokuraturą i policją.

Prokuratura dołączyła jego wniosek o dobrowolne poddanie się karze do aktu oskarżenia. Proponowana kara, to 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

Ukryła się w okolicach Białegostoku

W listopadzie 2012 roku Katarzyna W. została zatrzymana w wynajmowanym domu w miejscowości Turośń Dolna, ok. 20 km od Białegostoku, gdzie się ukrywała.

Była wówczas poszukiwana listem gończym, bo od kilku tygodni nie wypełniała warunków nałożonego na nią dozoru policyjnego i nie meldowała się w komisariacie. Nie zgłaszała się także na wezwania prokuratury. Po zatrzymaniu w Turośni, trafiła do aresztu.

Z końcem ubiegłego roku kobieta została oskarżona o zabójstwo córki, zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz tworzenie fałszywych dowodów, by skierować postępowanie przeciwko innej osobie. We wrześniu tego roku została skazana przez sąd pierwszej instancji na 25 lat więzienia.

Kierując do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia, miejscowa prokuratura okręgowa wyłączyła ze śledztwa wątek dotyczący udzielania pomocy Katarzynie W. w ukrywaniu się przed organami ścigania i utrudniania postępowania karnego.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy