Reklama

Reklama

Proces Katarzyny W.

Proces Katarzyny W. ruszy od nowa?

Sądowa batalia Katarzyny W. może rozpocząć się na nowo. Wszystko zależy od decyzji sądu apelacyjnego, który - jeśli uzna argumenty mecenasa oskarżonej- skieruje sprawę do ponownego rozpatrzenia - donosi w swoim poniedziałkowym wydaniu dziennik "Fakt".

Jak pisze gazeta, może się to stać najwcześniej w styczniu lub lutym przyszłego roku.

Reklama

"Skazana nie porzuciła marzeń o wolności. Wszystkie swoje nadzieje lokuje teraz w decyzji sądu apelacyjnego, który po nowym roku zajmie się jej sprawą" - pisze dziennik.

"Dlatego zapewne w swojej apelacji obrońca będzie kolejny raz podnosił tezę o rzekomym skurczu krtani, który jego zdaniem mógł być powodem śmierci Madzi" - podaje tabloid. 

Bulwersująca opinię publiczną sprawa

Przypomnijmy, że bulwersująca opinię publiczną sprawa Katarzyny W. zaczęła się 24 stycznia 2012 r., gdy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki z Sosnowca.  Według pierwszej relacji matki, dziecko porwano jej z wózka w centrum miasta. Na początku lutego ciało małej Magdy znaleziono w zrujnowanym budynku w parku przy torach kolejowych w Sosnowcu.

Proces rozpoczął się w lutym tego roku. Od tego czasu odbyło się kilkanaście rozpraw, na których sąd przesłuchał kilkudziesięciu świadków. Jednym z najważniejszych dowodów były opinie biegłych medyków. Według nich półroczna Magda zmarła na skutek gwałtownego uduszenia. Na tej podstawie prokuratura zarzuciła oskarżonej zabójstwo dziecka. 

Śledczy zarzucali Katarzynie W. także powiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie - rzekomym uprowadzeniu dziecka - i próbę skierowania postępowania przeciwko innej osobie.

Zdaniem prokuratury Katarzyna W. plan zabójstwa przygotowywała co najmniej od 19 stycznia, wcześniej próbowała zatruć córkę czadem. 24 stycznia miała cisnąć dzieckiem o podłogę, a kiedy okazało się, że mimo to niemowlę przeżyło, dusić je przez kilka minut.

Katarzyna W.: Jestem niewinna i nie zabiłam Magdy

Sama oskarżona twierdzi, że Magda zmarła na skutek wypadku. Według niej dziecko wypadło jej z rąk na podłogę i zmarło po kilku nieudanych próbach nabrania powietrza.  W poniedziałek prokurator zażądał dla podsądnej kary dożywotniego więzienia z ograniczeniem możliwości starania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach kary.

Obrońca chciał uniewinnienia argumentując, że dowody nie dają podstaw do skazania. Sama oskarżona w ostatnim słowie oświadczyła, że jest niewinna, dziecko po prostu wypadło jej z rąk. - Mam świadomość tego, jak jestem postrzegana, jak został wykreowany mój wizerunek w mediach, natomiast kiedy zdarzył się ten wypadek, kiedy zmarła mi na rękach moja córka, nie wiedziałam co mam zrobić. Pierwszą osobą, której chciałam powiedzieć o tym, co się stało, był mój mąż Bartek - powiedziała.

- Przepraszam wszystkich za to, że wprowadziłam ich w błąd. Przepraszam za to, że moje działania przyniosły negatywne skutki, ale jestem niewinna i nie zabiłam Magdy. Ona po prostu wypadła mi z rąk i to był wypadek. Dlatego proszę wysoki sąd o uniewinnienie - zakończyła.

FORUM: PROCES KATARZYNY W. ZOSTANIE WZNOWIONY?

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna w | proces | Proces Katarzyny W. | Katarzyna W.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy