Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Chavez: Kadafi akceptuje propozycję mediacji

Przywódca Libii Muammar Kadafi zaakceptował propozycję powierzenia międzynarodowej komisji mediacji w konflikcie libijskim - poinformował w czwartek prezydent Wenezueli Hugo Chavez, autor planu pokojowego dla Libii.

Tym samym Chavez potwierdził wcześniejsze doniesienia w tej sprawie.

Reklama

- Rozmawiałem przez telefon z Kadafim i powiedział mi on, że akceptuje powołanie komisji mediacyjnej, która będzie składać się nie tylko z pojedynczych krajów, lecz także z przedstawicieli ONZ, tak by organizacja ta wiedziała, co rzeczywiście stało się w Libii, zanim podejmie decyzję o ataku na libijski naród - powiedział Chavez podczas posiedzenia kierowanej przez niego Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli.

Chavez przyznał jednocześnie, że Libia jest już ogarnięta wojną domową i trzeba znaleźć pokojowe rozwiązanie tego konfliktu.

- To nie to samo, co było w Egipice i Tunezji - powiedział prezydent Wenezueli. Wezwał także USA i inne mocarstwa do respektowania praw narodu libijskiego.

- Mówimy "nie" dla imperialistycznej interwencji. Mówimy "nie" dla nowej imperialistycznej wojny, w której krew niewinnych ludzi będzie przelana dla zdobycia ropy naftowej - powiedział Chavez, jeden z najważniejszych sojuszników Kadafiego na świecie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: prezydent | Muammar Kaddafi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne