Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Frattini: Zaczęło się polowanie na skarby Kadafiego

We Włoszech rozpoczęło się "polowanie na skarby" Muammara Kadafiego - ogłosił w poniedziałek szef dyplomacji Franco Frattini. W telewizji RAI wyjaśnił, że włoski bank centralny i ministerstwo skarbu prowadzą operację, by zamrozić i zablokować dobra libijskiego przywódcy.

- Bank centralny i resort skarbu są w stanie wytropić dobra Kadafiego, jego rodziny i jego współpracowników i je zamrozić - zapewnił minister spraw zagranicznych. Podkreślił, że włoskie instytucje mogą zidentyfikować "zarówno wszelkie podejrzane operacje na rachunkach bankowych, jak i dyspozycje kupna -sprzedaży".

Reklama

Jednocześnie szef włoskiego MSZ zastrzegł, że decyzja w sprawie funduszy suwerennych i udziałów libijskich we włoskich grupach i spółkach należy do Unii Europejskiej. - To nie jest decyzja, którą możemy podjąć sami - dodał, zapewniając, że Włochy dostosują się do linii Brukseli.

Frattini oświadczył z naciskiem, że udziałów tych obecnie nie można zablokować, bo - jak zaznaczył - "niemożliwe są jednostronne interwencje".

Strona libijska ma udziały między innymi w banku Unicredit, koncernie energetycznym Eni, Fiacie i piłkarskim klubie Juventus.

Dowiedz się więcej na temat: Muammar Kaddafi | W.E. | bank | MSP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje