Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Hillary Clinton: Siły Kadafiego wycofały się

Oddziały lojalne wobec Kadafiego wycofały się, ale nadal stanowią zagrożenie - powiedziała amerykańska sekretarz Stanu Hillary Clinton.

Pani Clinton wyraziła też wdzięczność za udział sił krajów arabskich w operacji wojskowej w Libii - pisze AFP - dodając, że oddziały wierne Kadafiemu mogą nadal zagrażać ludności cywilnej.

USA: Wzywamy Kadafiego, by zaprzestał ataków na ludność cywilną

Reklama

Stosujemy "wszelkie możliwe środki" komunikowania, by skłonić siły libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego do przerwania ognia i zaprzestania ataków na cywili - powiedział wcześniej w Pentagonie wiceadmirał marynarki wojennej USA Bill Gortney.

Koalicja, która ma wyegzekwować zakaz lotów nad Libią stara się porozumieć z oddziałami Kadafiego i nakazać im zaprzestanie ostrzału ludności cywilnej - powiedział Gortney.

Pytany przez reporterów czy siły wierne Kadafiemu reagują jakkolwiek na te wezwania, wiceadmirał Gortney odparł, że nie jest mu jeszcze wiadomo, czy nastąpiła jakaś reakcja.

Gortney odmówił odpowiedzi na pytania dziennikarzy o to, w jaki sposób koalicjanci starają się porozumieć z siłami Kadafiego.

Dowiedz się więcej na temat: Muammar Kaddafi | sekretarz stanu | Libia | Hillary Clinton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy