Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Kadafi proponuje rebeliantom negocjacje, ci odrzucają ofertę

Arabska telewizja Al-Dżazira poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek, że Muammar Kadafi zaproponował rebeliantom negocjacje, których rezultatem mogłoby być jego ustąpienie.

Przeciwnicy dyktatora odrzucili jednak jego ofertę, twierdzi Al-Dżazira.

Reklama

Kadafi, jak poinformowała Al-Dżazira, wysłał do rebeliantów byłego premiera Jadallaha Azzuza Talhiego z propozycją negocjacji pokojowych, których efektem miałoby być ustąpienie libijskiego przywódcy.

Konkretne kroki zmierzające do ustąpienia dyktatora miałyby zostać podjęte na posiedzeniu libijskiego parlamentu - Powszechnego Kongresu Ludowego - którego zwołanie obiecał opozycji Kadafi.

Według arabskiej telewizji, w zamian za oddanie władzy, Kadafi domagał się gwarancji bezpieczeństwa dla siebie i swej rodziny, oraz zapewnienia, że ani on, ani jego najbliżsi nie staną przed sądem.

- To byłoby honorowe wyjście dla Kadafiego, ale tym samym obraza dla wszystkich jego ofiar - powiedział w Bengazi dziennikarzowi Al-Dżaziry jeden z przywódców rebelii. Rebelianci odrzucili ofertę dyktatora, twierdzi arabska telewizja.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: ustąpienie | al-Dżazira | rebelianci | Muammar Kaddafi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje