Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Libijski prywatny odrzutowiec wylądował w Egipcie

Libijski prywatny odrzutowiec wylądował w Egipcie - poinformował przedstawiciel władz lotniska w Kairze. Na jego pokładzie znajdował się wysłannik Muammara Kadafiego do egipskich władz.

Wcześniej greckie media spekulowały, że odrzutowiec należy do libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, który może znajdować się na pokładzie.

Reklama

Samolotem podróżował generał Abdel Rahman Ben Ali al-Said al-Zawi, szef Biura ds. Dostaw i Logistyki libijskiego rządu. Źródła na lotnisku w Kairze podały, powołując się na libijskiego dyplomatę, który czekał na generała, że przywiózł on posłanie od Kadafiego do Najwyższej Rady Wojskowej rządzącej Egiptem.

Wcześniej Grecja informowała, że libijski odrzutowiec typu Falcon przeleciał nad jej strefą kontroli lotów, kierując się do Egiptu.

- Libijski odrzutowiec Falcon zakomunikował centrum informacji lotów w Atenach, że przelatuje nad grecką strefą kontroli lotów. Nie wiemy, kto był w samolocie i do kogo maszyna należy - powiedział pragnący pozostać anonimowy przedstawiciel greckich władz.

Inne źródło w greckich siłach lotniczych podało, że samolot biznesowy Falcon 900 libijskich linii lotniczych nie miał żadnych VIP-ów na pokładzie.

Według greckiej telewizji państwowej samolot należy do libijskiego rządu.

Premier Grecji Jeorjos Papandreu rozmawiał telefonicznie we wtorek wieczorem z Kadafim. Radził mu rozwiązanie kryzysu libijskiego drogą pokojową - podało biuro greckiego premiera.

Jak pisze Reuters, od czasu wybuchu 15 lutego powstania w Libii nie było publicznych kontaktów pomiędzy libijskim reżimem a rządzącymi od niedawna w Egipcie generałami.

Zobacz transmisję na żywo z demonstracji w Libii: TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje