Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

USA i Turcja będą ewakuować obywateli z Egiptu

Władze USA i Turcji przygotowują się do ewakuacji swoich obywateli z ogarniętego zamieszkami Egiptu. Ambasada USA w Kairze podała, że pierwsze loty do "bezpiecznych miejsc" w Europie rozpoczną się w poniedziałek. Już w niedzielę Turcja ma wysłać trzy samoloty.

Amerykańska placówka w Kairze poinformowała w niedzielę "swoich obywateli przebywających w Egipcie, którzy chcieliby z niego wyjechać, że Departament Stanu czyni przygotowania, aby zapewnić przewóz do bezpiecznych miejsc w Europie".

Reklama

Loty z Egiptu mają rozpocząć się w poniedziałek; nie sprecyzowano z jakich miast samoloty miałyby wylatywać. Ewakuacja jest dobrowolna.

Z kolei Turcja poinformowała, że wyśle w niedzielę do Egiptu trzy samoloty, w celu zapewnienia powrotu do kraju swoim obywatelom - podała agencja prasowa Anatolia.

Na prośbę kancelarii premiera i MSZ, linie Turkish Airlines przygotowują się do wysłania dwóch samolotów do Aleksandrii i jednego do Kairu. W miastach tych znajduje się obecnie 750 obywateli Turcji.

Włoscy turyści próbują wydostać się z Szarm el-Szejk

Grupy włoskich turystów, wypoczywających nad Morzem Czerwonym w Egipcie, próbują wydostać się z kurortu Szarm el-Szejk - podała agencja Ansa. Niektóre samoloty nie odlatują z powodu blokady ruchu lotniczego w połączeniach międzynarodowych z Kairem.

Sytuacja w ogarniętej rozruchami stolicy ma też wpływ na komunikację lotniczą z obleganymi przez turystów miejscowościami nadmorskimi w Egipcie. Nie odlatują stamtąd między innymi maszyny linii Egipt Air - podała Ansa.

Nie wiadomo jeszcze, jak wielu Włochów ma kłopoty z opuszczeniem Egiptu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: obywatelstwo | samolot | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy