Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Egipt: Proces Mubaraka odroczono do 14 września

Sąd w Kairze odroczył do 14 września proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, oskarżonego o współudział w zabiciu ponad 800 uczestników ulicznych protestów, które na początku 2011 roku doprowadziły do jego obalenia.

85-letni Mubarak, który w czwartek na mocy decyzji sądu opuścił więzienie i został umieszczony pod strażą w wojskowym szpitalu, uczestniczył w blisko trzygodzinnej rozprawie siedząc w fotelu na kółkach. Jego stan zdrowia wydawał się być dobry. Obecni byli także współoskarżony w tej samej sprawie były minister spraw wewnętrznych Habib el-Adli oraz sądzeni za praktyki korupcyjne synowie Mubaraka Alaa i Gamal. 

Reklama

W trakcie rozprawy adwokat byłego prezydenta Farid al-Dib zażądał uzupełnienia materiału dowodowego argumentując, że zarzucane jego klientowi czyny zostały dokonane w różnych prowincjach Egiptu i dlatego należy zebrać więcej szczegółowych relacji z terenowych komisariatów policji. Sąd uznał ten wniosek za zasadny, odraczając postępowanie do 14 września.

W ubiegłym roku Mubarak został skazany na dożywotnie więzienie za przyczynienie się do śmierci demonstrantów, ale wyrok ten uchylono ze względu na uchybienia proceduralne, kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Egipt | Hosni Mubarak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy