Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Egipt zaostrzył przepisy wizowe w związku z bezpieczeństwem

Egipt zaostrzył przepisy wizowe w związku z obawami o bezpieczeństwo. Przedstawiciele sektora turystycznego spodziewają się, że pociągnie to za sobą straty w ich branży.

Rząd egipski w czwartek wieczorem poinformował, że wycofuje możliwość uzyskania egipskiej wizy przez turystów indywidualnych i grupy zorganizowane na lotniskach.

Reklama

Jedynie grupy uczestniczące w wyjazdach zorganizowanych przez licencjonowane biura turystyczne będą mogły uzyskać egipską wizę na lotnisku.

Wszyscy pozostali turyści muszą ubiegać się o wizę wjazdową do Egiptu w swoich krajach przed podróżą.

"Jest to środek bezpieczeństwa, prosiliśmy o jego wprowadzenie" - podało źródło w resorcie, nie wyjaśniając, czy krok ten wprowadzono zapobiegawczo, czy też podyktowany był "przypadkami usiłowania wjazdu do Egiptu przez cudzoziemców, aby prowadzić tam nielegalną działalność".

W lipcu w Egipcie zatrzymano obywateli USA, którzy robili zdjęcia Kanału Sueskiego, oraz obywatela Włoch, który fotografował budynek wojskowy w Kairze.

Przewodniczący egipskich władz turystycznych Amr El-Ezabi powiedział w piątek agencji MENA, że decyzja rządu "zaszkodzi napływowi turystów do Egiptu".

Turystyka, stanowiąca główny filar egipskiej gospodarki, ucierpiała mocno w wyniku powstania, które w lutym obaliło prezydenta Hosniego Mubaraka, ale od tego czasu zaczęła powoli dochodzić do siebie.

W czwartek egipskie ministerstwo planowania podało, że przychody z turystyki w latach 2010-2011 osiągnęły 10,6 mld dolarów i były niższe niż w latach 2009-2010, kiedy wyniosły 11,6 mld dolarów.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy