Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Egipt: Zatrzymano trzech byłych ministrów

Egipski prokurator poinformował w czwartek, że nakazał zatrzymanie trzech byłych ministrów i prominentnego biznesmena w ramach dochodzenia w sprawie sprzeniewierzenia środków publicznych.

Prokurator, który zajmuje się przestępstwami finansowymi, powiedział, że na 15 dni aresztowano byłego ministra spraw wewnętrznych Habiba el-Adliego, byłego ministra turystyki Zuhaira Garana, byłego ministra budownictwa Ahmeda el-Magrabiego oraz magnata od stali i żelaza Ahmeda Ezza. Biznesmen należał też do partii byłego prezydenta Hosniego Mubaraka.

Reklama

Wszyscy zatrzymani mają zakaz podróżowania. Nie przyznają się do winy.

Prokurator zamroził konta el-Adliego i członków jego rodziny w związku z oskarżeniami, że ponad 4 mln funtów egipskich (ok. 680 tys. USD) przekazała na jego osobiste konto pewna firma budowlana - podała w sobotę egipska telewizja publiczna.

Egipska telewizja poinformowała również, że minister spraw zagranicznych skontaktuje się z władzami krajów europejskich w celu zamrożenia kont pozostałych zatrzymanych.

Zarzuty korupcyjne wobec poprzednich władz egipskich były, jak pisze Reuters, jednym z czynników podsycających gniew demonstrantów, którzy w ubiegłym tygodniu zmusili do ustąpienia prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: zatrzymana | zatrzymane | prokuratura | zatrzymanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje