Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Kadafi odbija Libię. Co będzie dalej?

Siły lojalne wobec libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego rozpoczęły szturm na położone na zachodzie Libii miasto Zuwara, które od końca lutego znajduje się w rękach antyrządowych rebeliantów - podała w poniedziałek telewizja Al-Dżazira.

Siły Kadafiego "nadchodzą od wschodu, a także próbują dostać się do miasta od strony zachodniej i południowej" - powiedział agencji Reutera jeden z mieszkańców miasta. Wojska rządowe są około kilometra od centrum.

Reklama

Jaka będzie Libia po Kadafim? Nie "będzie". Ona już jest. Zobacz, jak wygląda

W mieście trwają walki między siłami rządowymi a rebeliantami. "Chowamy się po domach, bardzo się boimy. Jak oni mogą nam to robić? Przecież jesteśmy Libijczykami, jak oni" - powiedział agencji Reutera inny mieszkaniec Zuwary.

Dlaczego niemieccy żołnierze płakali po tym, co zobaczyli w Libii

Według jednego z powstańców w walkach śmierć poniósł jeden rebeliant, a wielu zostało rannych. "Nie mamy broni, walczymy czym popadnie. Jeden Allah wie, co się z nami stanie" - mówił Abu Zeid.

Zuwara leży ok. 120 kilometrów na zachód od Trypolisu. 24 lutego świadkowie informowali, że 45-tysięczne portowe miasto znalazło się pod kontrolą antyrządowych milicji. Od tego czasu nie dochodziły żadne informacje z miasta.

W ciągu weekendu siły Kadafiego posunęły się w kierunku Bengazi - siedziby władz powstańczych na wschodzie kraju.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Muammar Kaddafi | Libia | al-Dżazira

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje