Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Libia: Na wschodzie kraju może zabraknąć paliwa

W kontrolowanej przez siły antyrządowe wschodniej części Libii w ciągu tygodnia może zabraknąć paliwa, po tym jak miejscowe rafinerie wstrzymały produkcję - podał we wtorek wydawany w Dubaju angielskojęzyczny dziennik "Gulf News".

Kurczące się zapasy paliwa w powstańczej stolicy Bengazi i całej wschodniej Libii coraz bardziej niepokoją powstańców - pisze gazeta, powołując się na źródła, które pozostają z nimi w kontakcie.

Reklama

Przedstawiciel władz utworzonych na zajętych przez buntowników terenach powiedział gazecie, że regionowi już wkrótce grożą "poważne niedobory" paliwa.

Mimo iż na wschodzie Libii wciąż wydobywa się ropę, to miejscowe rafinerie zmniejszyły jej przetwarzanie - pisze dziennik i dodaje, że obecnie powstańcy zastanawiają się nad sposobami pozyskania paliwa z importu w tym z włoskich rafinerii.

Jak podkreśla agencja Reutera, powstańcy, którzy już kontrolują znaczną część Libii, są silnie uzależnieni od stałych dostaw paliwa, by móc walczyć z wojskami wiernymi rządzącemu krajem od ponad 40 lat Muammarowi Kadafiemu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Libia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne