Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Libia: Powstańcy respektują kontrakty naftowe

Powstańcza Narodowa Rada Libijska z siedzibą w Bengazi, na opanowanym przez rebeliantów wschodzie kraju, ogłosiła na czwartkowej konferencji prasowej, że respektuje wszystkie kontrakty naftowe podpisane przez Libię.

"Zapewnialiśmy już ludzi, że respektujemy wszystkie umowy podpisane przez Libię, przede wszystkim jeśli chodzi o przemysł naftowy" - powiedział rzecznik Rady Hafiz Ghoga.

Reklama

Ghoga dodał, że Rada, która obecnie rządzi regionem, ma prawo przejmowania dochodów z ropy naftowej, które może wykorzystywać zgodnie z własnymi priorytetami.

"Staramy się zwiększyć produkcję ropy, ale bombardowanie niektórych miejsc związanych z przemysłem naftowym na pewno wpłynie na poziom produkcji" - powiedział rzecznik Rady.

Po trzech tygodniach krwawych starć libijski przemysł naftowy drastycznie zmniejszył produkcję. Szef państwowej firmy naftowej NOC Szukri Ghanem poinformował w czwartek, że wydobycie zmniejszyło się do 500 tys. baryłek dziennie.

Przed wybuchem zamieszek Libia produkowała 1,58 mln baryłek dziennie. Według Ghanema, spadek spowodowany jest przede wszystkim ucieczką wielu zagranicznych robotników, a w mniejszym stopniu wynika z toczących się walk.

Dowiedz się więcej na temat: powstanie | Libia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne