Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Libia: Statek dostarczył paliwo do portu kontrolowanego przez Kadafiego

Libijski statek wyładowany importowaną benzyną zawinął do kontrolowanego przez siły Muammara Kadafiego portu w Zawii, 40 km na zachód od Trypolisu, zmniejszając niedobór paliwa w tym kraju - poinformował we wtorek przedstawiciel libijskich władz.

Nie wiadomo, skąd przypłynął statek należący do libijskiego państwowego towarzystwa żeglugowego. Anonimowy przedstawiciel libijskich władz w rozmowie z agencją Reutera powiedział, że statek transportował 23 mln litrów paliwa.

Reklama

Nie jest jasne, w jaki sposób udało się mu przedostać przez kordon okrętów NATO, patrolujących libijskie wybrzeże - pisze Reuters.

Anonimowy przedstawiciel branży energetycznej, który pracuje dla spółki uczestniczącej w dystrybucji paliw, ocenił, że przybycie statku to "dobry krok" mający na celu zmniejszenie niedoborów paliwa. Jednocześnie zaznaczył, że jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe. "Nie wiemy, czy planowane są kolejne dostawy, czy też chodzi tylko o jeden statek" - dodał.

Choć Libia jest jednym z głównych światowych eksporterów ropy, międzynarodowe sankcje i zakłócenia wywołane powstaniem przeciwko rządom Kadafiego wstrzymały dostawy paliwa, wywołując długie kolejki na stacjach benzynowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne