Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Libia: Syn Kadafiego chce negocjacji z rebeliantami

Saif al-Islam Kadafi, syn libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, oświadczył, że ma nadzieję na rozpoczęcie negocjacji z rebeliantami w sprawie przerwania walk na zachodzie kraju. Jednocześnie zapowiedział przywrócenie kontroli nad wschodnią częścią Libii.

Saif al-Islam Kadafi powiedział, że wierne jego ojcu oddziały powstrzymują się od walk na zachodzie kraju i ma nadzieję, że w najbliższych godzinach dojdzie do rozmów w sprawie zawieszenia broni. "Armia zdecydowała się przerwać ataki na terrorystów i tym samym dać szansę na negocjacje" - stwierdził syn libijskiego dyktatora.

Reklama

Potwierdził, że walki toczyły się w dwóch miastach na zachodzie kraju, w Misracie i w Zawiji. "Tak, mamy tam problemy" - przyznał Saif al-Islam Kadafi.

Syn Kadafiego potwierdził, że władze straciły kontrolę nad wschodnią częścią kraju. "Mogę zapewnić, że wkrótce odzyskamy panowanie nad miastami na wschodzie Libii" - powiedział. Saif al-Islam Kadafi obarczył islamistów odpowiedzialnością za rewoltę w kraju. Zaprzeczył także, że władze wykorzystują zagranicznych najemników do walki z demonstrantami.

Dowiedz się więcej na temat: rebelianci | synowie | Saif | Saif al-Islam | Muammar Kaddafi | Libia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje