Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Libia: Wojska Kadafiego odzyskały kontrolę nad Bregą

Siły wierne libijskiemu przywódcy Muammarowi Kadafiemu przejęły ponownie kontrolę nad miastem Brega, po gwałtownych starciach z demonstrantami, którzy wcześniej opanowali znajdujące się na wschodzie kraju miasto - podała w środę telewizja Al-Dżazira.

Al-Arabija z kolei informuje jedynie, że siły Kadafiego przejęły lotnisko w mieście, a agencja Associaded Press powołując się na świadków pisze, że libijska armia odzyskała kontrolę nad znajdującymi się tam instalacjami naftowymi.

Reklama

Jak podkreśla agencja Reutera są to pierwsze oznaki regularnych walk mających na celu odzyskanie przez Kadafiego terenów na kontrolowanym przez powstańców wschodzie kraju. Przeciwnicy Kadafiego opanowali wschodnią część Libii do wysokości Bregi wkrótce po rozpoczęciu w ubiegłym miesiącu antyrządowych demonstracji.

"To prawda. Przeprowadzono bombardowanie Bregi i siły Kadafiego przejęły ją" - relacjonuje jeden z oficerów sił przeciwnych Kadafiemu z odległego o około 75 km miasta Adżdabija.

Według Al-Dżaziry libijskie lotnictwo zbombardowało też samą Adżdabiję; w jej okolicy znajdują się baza wojskowa i skład broni, opanowane przez powstańców.

BBC podaje, że w kierunku tego miasta posuwają sie wojska Kadafiego.

Dowiedz się więcej na temat: Muammar Kaddafi | al-Dżazira | Libia | wojsko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy