Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Libijskie lotnictwo znów atakuje w okolicy Ras al-Unuf

Libijskie lotnictwo kolejny dzień z rzędu przeprowadziło atak na pozycje powstańców w portowym mieście Ras al-Unuf na wschodzie kraju w ramach kontrofensywy, która ma powstrzymać siły antyrządowe przed marszem na zachód w kierunku stolicy, Trypolisu.

Jak pisze agencja Associated Press, na razie nie ma informacji na temat ofiar. Według AFP samolot myśliwski zrzucił bomby nad pustynią, nie powodując strat ani zniszczeń.

Reklama

Libijskie lotnictwo codziennie przeprowadza ataki na powstańcze pozycje na wschodzie kraju, zwłaszcza znajdujące się na linii frontu, ale również na Bregę i Adżdabiję strategiczne miasta po drodze do powstańczej stolicy Bengazi.

Według świadków w jednym z ataków lotniczych poniedziałek zniszczony został samochód, którym podróżowała rodzina, jednak zginął tylko jeden mężczyzna.

Z kolei na zachodzie świadkowie informują, że siły wierne Muammarowi Kadafiemu ponownie odbiły z rąk opozycjonistów miasto Zawija, znajdujące się około 50 km na zachód od Trypolisu.

W rozmowie telefonicznej z agencją AP świadek relacjonował, że na ulicach miasta widać czołgi i wozy opancerzone, które chaotycznie ostrzeliwują budynki. Telewizja Al-Dżazira podała natomiast, że miasto jest ostrzeliwane przez artylerię.

Siły wierne Kadafiemu starły się we wtorek z rebeliantami również w pustynnym rejonie w pobliżu jednego z kluczowych terminali naftowych około 550 km na wschód od Trypolisu.

Rebelianci informowali w poniedziałek, że żołnierze Kadafiego okopali swoje czołgi przed Ben Dżawad, które udało im się odbić, podczas gdy powstańcy wycofali się do Ras al-Unuf, rozstawiając po drodze wysunięte placówki. Oba miasta znajdują się w odległości około 60 km od siebie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje