Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

MSZ: Od piątku z Libii ewakuowano 55 Polaków

55 Polaków zostało ewakuowanych z Libii od piątku; przy udziale przedstawicieli służby zagranicznej Polski kraj ten opuściło już 161 osób - podsumowało we wtorek MSZ. Resort ciągle mocno zaleca opuszczenie Libii przez osoby, które chcą i mogą to uczynić.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało we wtorek przed godziną 13, że od 48 godzin do naszej placówki nie zgłaszają się już osoby po pomoc w ewakuacji.

Reklama

Podkreśliło przy tym, że w dalszym ciągu możliwe jest opuszczenie Libii poprzez port lotniczy w Trypolisie. We wtorek planowany jest stamtąd odlot samolotu rumuńskiego i włoskiego; opuszczenie kraju możliwe jest też drogą morską, na pokładzie promów odpływających z miast portowych na wybrzeżu.

"W przypadku zgłoszenia się chętnych do wyjazdu nasza placówka w Trypolisie jest w stanie zapewnić miejsca na pokładach samolotów lub promów" - napisało MSZ.

Od połowy lutego w Libii trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego, który próbuje ją krwawo tłumić. W starciach z siłami bezpieczeństwa zginęło już kilka tysięcy osób.

Władze potwierdziły, że utraciły kontrolę nad miastami na wschodzie Libii. W poniedziałek arabska telewizja Al-Dżazira poinformowała, że Muammar Kadafi wyznaczył szefa libijskiego wywiadu zagranicznego do rozmów we wschodniej części kraju. Rzecznik nowo utworzonej Narodowej Rady Libijskiej w Bengazi, która określiła się jako "twarz rewolucji", powiedział w niedzielę, że nie widzi możliwości negocjowania z Kadafim.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Libia | W.E. | Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje