Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Prom ewakuujący Amerykanów opuścił Trypolis

Wynajęty przez władze USA prom z ponad 160 Amerykanami i obywatelami innych państw opuścił Trypolis i wyruszył w kierunku Malty - podała w piątek telewizja CNN. Prom wypłynął z Libii z dwudniowym opóźnieniem ze względu na silny wiatr na Morzu Śródziemnym.

W informacji zamieszczonej na blogu amerykańska telewizja powołuje się na rzecznika operatora promu, według którego jednostka wyruszyła na Maltę. Na promie znajduje się 285 osób: 167 Amerykanów i 118 obywateli innych państw.

Reklama

Administracja USA informowała przed kilkoma dniami, że przygotowuje się do ewakuacji drogą morską około 600 obywateli amerykańskich przebywających w Libii. Oprócz nich w tym kraju znajduje się jeszcze około 5 tys. osób mających podwójne obywatelstwo - libijskie i amerykańskie.

Nie wiadomo, dlaczego w piątek promem ewakuowało się jedynie 167 Amerykanów.

Malta jest najbliższym europejskim sąsiadem Libii; odległość między północnym wybrzeżem Libii a wyspą wynosi około 350 km.

W Libii od ponad tygodnia trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego. Władze straciły kontrolę nad wschodnią częścią kraju, gdzie leży m.in. Bengazi. Według wysokiej komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay niewykluczone, że podczas dławienia powstania w Libii "tysiące (osób) mogły zostać zamordowane lub ranne".

Dowiedz się więcej na temat: USA | Amerykanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje