Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Przeciwnicy Kadafiego formują alternatywny rząd

Przedstawiciel przeciwników libijskiego przywódcy, którzy utworzyli w Bengazi Narodową Radę Libijską, Abdel-Hafiz Ghoga, powiedział, że dziś zakończy się formowanie tymczasowego rządu.

W wywiadzie dla agencji ITAR-TASS rzecznik sił opozycyjnych wobec Muammara Kadafiego powiedział, że formowanie rządu, który "zajmie się procedurami politycznymi", zakończy się w środę. Wywiad przeprowadzono telefonicznie z Londynu.

Reklama

Według rozmówcy agencji alternatywny rząd "będzie się składać z 25 osób, z których część pochodzi z północy kraju, w tym z Trypolisu". Powiedział, że do czasu wyzwolenia stolicy Libii nazwisk tych ludzi nie można ujawnić.

Zapytany o ewentualne wybory w Libii, Abdel-Hafiz Ghoga powiedział, że to sprawa na później.

W niedzielę przeciwnicy Muammara Kadafiego ogłosili utworzenie Narodowej Rady Libijskiej, podkreślając, że nie jest to rząd tymczasowy, lecz "twarz rewolucji". Wówczas ich rzecznik Hafiz Ghoga, prawnik, powiedział, że nie widzi możliwości negocjowania z reżimem. W weekend gazeta "Kuryna" informowała, że były minister sprawiedliwości Mustafa Muhammad Abd ad-Dżalil przewodzi tworzeniu tymczasowego rządu Libii w kontrolowanym przez opozycję mieście Bengazi.

Przeciwnicy Kadafiego opanowali wschodnią część Libii do wysokości Bregi wkrótce po rozpoczęciu w ubiegłym miesiącu antyrządowych demonstracji.

Dowiedz się więcej na temat: Muammar Kaddafi | Bengazi | rząd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje