Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

"Zmysłowa blondyna" Kadafiego wraca do domu

"Zmysłowa" ukraińska pielęgniarka, która według ujawnionych przez WikiLeaks dokumentów, nie odstępuje Muammara Kadafiego, ma zamiar wrócić do swojego domu w Kijowie - ujawniła jej córka w wywiadzie dla gazety "Siegodnia".

Z opublikowanych przez WikiLeaks akt amerykańskich dyplomatów wynika, że libijski dyktator nie rozstaje się z niewielką grupą ukraińskich pielęgniarek, z których najważniejsza jest tzw. "zmysłowa blondyna", zidentyfikowana jako Galina Kolotnitska.

Reklama

Córka kobiety, Tatiana, ujawniła w opublikowanym dziś wywiadzie, którego treść przytacza agencja AFP, że jej matka jest zszokowana ogromem przemocy, która przetacza się obecnie przez Libię i zamierza wrócić do swojej kijowskiej rezydencji.

"Mama telefonowała wczoraj. Mówiła, że jest w Trypolisie, że słychać odgłosy strzałów i walk" - powiedziała Tatiana - "Mówiła spokojnym głosem, prosiła żebyśmy się nie martwili i że niedługo wróci".

Tatiana powiedziała także, że jej matka wyjechała do Libii dziewięć lat temu. "Z jakiś powodów Kadafi nie ufa libijskim kobietom" - dodała.

Źródła dyplomatyczne informowały w 2009 roku, że Kolotnitska praktycznie nie odstępuje Kadafiego. "Dyktator polega na swojej długoletniej ukraińskiej pielęgniarce, Galinie Kolotnitskiej, którą określa się mianem 'zmysłowej blondyny'. (...) Z czterech ukraińskich pielęgniarek, które zajmują się przywódcą, Kolotnitska jest najważniejsza. Kadafi nigdy bez niej nie podróżuje, ponieważ uważa, że tylko ona zna jego zwyczaje" - twierdziły źródła.

W Libii od ponad tygodnia trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego. Władze straciły kontrolę nad większością kraju; ostatnim bastionem pozostał w zasadzie Trypolis i jego okolice. Według wysokiej komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay niewykluczone, że podczas dławienia powstania w Libii "tysiące (osób) mogły zostać zamordowane lub ranne".

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Muammar Kaddafi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje