Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Barroso: Kadafi musi odejść

Przewodniczący KE Jose Barroso zażądał dzisiaj odejścia od władzy rządzącego Libią płka Muammara Kadafiego. Zapowiedział też zwiększenie pomocy humnitarnej z budżetu UE dla Libii do 10 mln euro i wysłanie do regionu komisarz ds. pomocy humanitarnej Kristaliny Georgiewej.

"Całkowicie nie do zaakceptowania działania libijskiego reżimu unaoczniły jasno, że Kadafi jest częścią problemu, a nie częścią jego rozwiązania. Czas, by odszedł" - oświadczył Barroso na konferencji prasowej.

Reklama

Dodał, że KE podjęła w środę decyzję o zwiększeniu do 10 mln euro środków na pomoc humanitarną w Libii z przyznanych już w ub. tygodniu 3 mln. Powiedział także, że poprosił komisarz Georgiewą o udanie się do Afryki Płn. Komisarz ma tam pojechać już w środę wieczorem.

Barroso zapowiedział także dalsze działania ze strony KE jeszcze przed nadzwyczajnym szczytem szefów państw i rządów UE ws. sytuacji w Afryce Północnej, w tym zwłaszcza Libii, gdzie siły rządowe brutalnie tłumią antyrządowe zamieszki. Szczyt odbędzie się 11 marca w Brukseli.

Dowiedz się więcej na temat: Jose Manuel Barroso | Muammar Kaddafi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy