Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Kerry: Trzeba znaleźć polityczne rozwiązanie konfliktu syryjskiego

Prezydent Syrii Baszar el-Asad musi odejść, ale nie musi to nastąpić od razu. O tym, kiedy odejdzie, trzeba zdecydować w negocjacjach - oświadczył sekretarz stanu USA John Kerry

Po rozmowach z szefem brytyjskiej dyplomacji Philipem Hammondem sekretarz stanu USA podkreślił potrzebę pilnego wznowienia wysiłków, mających na celu znalezienie politycznego rozwiązania konfliktu syryjskiego. Wezwał Rosję i Iran, by użyły swych wpływów i nakłoniły Asada do negocjacji.

Reklama

- Trzeba przystąpić do negocjacji. Dlatego też (...) mamy nadzieję, że Rosja i Iran, i każdy inny wpływowy kraj, pomogą doprowadzić do tego - powiedział Kerry.

- My jesteśmy przygotowani do negocjowania. Czy Asad jest przygotowany do negocjowania, prawdziwego negocjowania? Czy Rosja jest gotowa nakłonić go, by zasiadł za stołem rokowań? - pytał Kerry.

Powtarzając stanowisko Waszyngtonu, zgodnie z którym Asad musi odejść, szef dyplomacji USA zastrzegł, że "nie musi to nastąpić pierwszego dnia, czy w pierwszym miesiącu". Podkreślił, że chodzi o proces, w ramach którego strony muszą się porozumieć co do tego, jak można to osiągnąć.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy