Malezyjski samolot zestrzelony na Ukrainie

Zidentyfikowano 65 ciał ofiar katastrofy na Ukrainie

Kolejne 42 ofiary katastrofy malezyjskiego samolotu zidentyfikowane. To rezultat ostatnich prac ponad 200 ekspertów medycyny sądowej, którzy analizują ciała zabitych w holenderskiej bazie wojskowej w Hilversum. Oznacza to, że liczba zidentyfikowanych osób wzrosła do 65.

Spośród ostatnich 42 zidentyfikowanych ofiar połowę stanowią Holendrzy, a połowę - obywatele innych krajów. Na prośbę poszczególnych państw, narodowości inne niż holenderskie nie zostały ujawnione. Wśród 23 ofiar, które udało się wcześniej rozpoznać, oprócz Holendrów byli także Malezyjczycy, Kanadyjczyk, Niemiec i Brytyjczyk.

Do zidentyfikowania pozostało jeszcze ponad 230 osób, które zginęły w katastrofie, jednak nie wszystkie ciała udało się już sprowadzić do Holandii. Poszukiwania na wschodniej Ukrainie zostały zawieszone ze względu na trwające walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińską armią.

Reklama

Jak poinformowało holenderskie Ministerstwo Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości, mała grupa ekspertów przebywa obecnie w Charkowie i Kijowie, by pilnować, aby każdy przedmiot z miejsca katastrofy znaleziony lub zwrócony przez lokalną społeczność trafił do Holandii.

Poszukiwania pozostałych ciał mają być wznowione, gdy tylko pozwoli na to sytuacja w regionie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje