Reklama

Reklama

KPRM: Wyrok Trybunału z 3 grudnia nie zostanie opublikowany

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia nie zostanie opublikowany - pismo z taką informacją wysłała do TK szefowa KPRM Beata Kempa. Potwierdził to prezes TK Andrzej Rzepliński. Jak podaje TVN24, prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające ws. braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Rzepliński powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że na razie nie komentuje sprawy, ale przygotowuje swoje stanowisko i upubliczni je.

Reklama

Według portalu wyborcza.pl, Kempa uzasadnia wstrzymanie publikacji tym, że wyrok TK został wydany przez niewłaściwie obsadzony sąd, a zatem jest nieważny.

"Do wyznaczenia składu orzekającego 3 grudnia ws. ustawy o TK, Trybunał zastosował pozaustawowe kryterium, oznacza to naruszenie konstytucji, a skutkiem - w mojej ocenie - jest nieważność wyroku" - napisała szefowa KPRM Beata Kempa w piśmie do prezesa TK. 

I dalej:

"Są poważne wątpliwości co do możliwości publikacji wyroku z 3 grudnia w Dzienniku Ustaw. Do czasu zajęcia stanowiska przez prezesa TK publikacja wyroku wstrzymana".

Do momentu nadania tej depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza Kempy.

Rzecznik rządu Elżbieta Witek napisała z kolei na Twitterze, że nie jest prawdą, że KPRM odmówiła publikacji wyroku TK.


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy