Reklama

Reklama

Morderstwo Krzysztofa Olewnika - tajemnicze śledztwo

Włodzimierz Olewnik: Nie było drugiej imprezy

Włodzimierz Olewnik zaprzeczył, by w domu jego syna Krzysztofa, przed jego uprowadzeniem, odbyła się druga impreza. Podkreślił zarazem, że nie przypomina sobie innych gości przyjęcia - oprócz tych już znanych.

Włodzimierz Olewnik przyznał, że najważniejszą dla niego kwestią jest ustalenie zleceniodawców uprowadzenia i zabójstwa jego syna. - Mój cel to poznać zleceniodawcę. Kto jeszcze był - oświadczył Olewnik.

Reklama

Według niego, na imprezie przed porwaniem Krzysztofa Olewnika były dwie osoby, które - jak ocenił - brały bezpośredni udział w uprowadzeniu: były policjant, a także ówczesny bliski znajomy syna, Jacek K., któremu prokuratura przedstawiła w lutym 2009 r. zarzuty udziału w grupie przestępczej planującej porwanie Krzysztofa Olewnika oraz współudział w jego uprowadzeniu i przetrzymywaniu. Jacek K. nie przyznaje się do tych czynów.

- Nie było innej imprezy. Wszystkie naczynia znajdowały się na tym samym miejscu. Nie widać było (śladów - red.) żadnej drugiej imprezy. Twierdzę to z całą odpowiedzialnością - powiedział Włodzimierz Olewnik.

Jego zdaniem, na przyjęciu nie było nikogo poza gronem osób już znanych. - Ja takiej osoby nie pamiętam. Nawet jeżeli moja pamięć byłaby zawodna, minęło już przecież tyle lat, to żaden z innych gości, poza jednym, nie wspominał o innych osobach na imprezie - dodał Olewnik.

We wrześniu Waldemar Orzechowski, jeden z uczestników imprezy, po której porwano Krzysztofa Olewnika, zeznał przed sejmową komisją śledczą, że na imprezie - oprócz już znanych - była jeszcze jedna osoba, której nie udało się dotąd zidentyfikować. Orzechowski to były policjant. Szefował agencji ochroniarskiej, która ochraniała wszystkie obiekty ojca porwanego - Włodzimierza Olewnika.

Według Włodzimierza Olewnika, różnice w filmach, na których uwieczniono wnętrze domu Krzysztofa Olewnika po jego porwaniu, mogą wynikać z rutynowych działań, dotyczących zabezpieczania śladów przestępstwa.

- Moja wiedza jest taka, że jest jeden film policyjny i drugi film, który robił mój zięć, prawdopodobnie dwadzieścia cztery godziny później. Te filmy muszą się różnić, jeżeli śledczy brali ślady, może zabrali koszulę, może krzesełko, może fotel - powiedział Olewnik. Przyznał, iż w międzyczasie w domu Krzysztofa Olewnika mógł nocować ktoś z rodziny lub znajomych.

Włodzimierz Olewnik zapewnił, że w chwili porwania przed domem jego syna Krzysztofa nie było "z całą pewnością" kamery monitoringu. - Żadnego monitoringu nie było. Mogła być atrapa (kamery - red.), bo było to w trakcie akurat robienia monitoringu - uściślił Olewnik.

Portal tvn24.pl podał we wtorek, że na tapczanie z domu Krzysztofa Olewnika znaleziono ślady krwi, nieznanych dotąd w śledztwie osób. Według portalu gdańska Prokuratura Apelacyjna podejrzewa, że aż dwie osoby zostały ranne w domu Krzysztofa Olewnika tuż przed jego porwaniem. Z doniesień portalu wynika, że prokuratorzy nie znają tożsamości jednej z tych osób, najprawdopodobniej mężczyzny i podejrzewają, że osoba ta została zamordowana, poszukują jej zwłok, by porównać DNA; prokuratorzy ustalili jednak, kim była druga osoba - to kobieta, która żyje.

Komentując te informacje Włodzimierz Olewnik oświadczył: "Daj Boże, żeby ta osoba żyła, żeby coś powiedziała". Przyznał zarazem, że nie ma żadnych oficjalnych danych na temat ustaleń prokuratury. - Może to raczej jakieś domniemanie - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Olewnik | tych | impreza | włodzimierz olewnik | włodzimierz | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje