Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty: Przydatny poradnik

Na co warto zwrócić uwagę podczas pisania sprawdzianu? Jakie umiejętności są wymagane i czym tak naprawdę są teksty kultury i przedstawienia ikoniczne z oficjalnych standardów wymagań? INTERIA.PL przygotowała specjalny Poradnik Szóstoklasisty, w którym w przystępny sposób zostały pokazane i opisane wymagane umiejętności.


Reklama

Jakimi terminami powinien się sprawnie posługiwać szóstoklasista i co tak naprawdę kryje się pod pojęciem "umiejętności określania znaczenia osiągnięć człowieka dla rozwoju cywilizacyjnego"?

Na te oraz wiele innych pytań, które mogą się nasuwać po przeczytaniu oficjalnego dokumentu, odpowiadamy w Poradniku Szóstoklasity, który został przygotowany przez INTERIA.PL na podstawie wykazu standardów wymagań.

Mamy nadzieję, że taka forma graficzna pozwoli wam przebrnąć przez obszerną listę, na której zostały szczegółowo wymienione wymagane umiejętności.

Próbny sprawdzian szóstoklasity

24 marca na stronach INTERIA.PL oraz RMF24 zostanie opublikowany arkusz próbnego sprawdzianu, przygotowany specjalnie dla nas przez egzaminatorów współpracujących z Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

I choć oficjalny sprawdzian odbędzie się 1 kwietnia, zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności właśnie w najbliższy poniedziałek.

To pierwsza część akcji "Szósta klasa - na szóstkę".

Szósta klasa - na szóstkę

We wtorek opublikujemy rozwiązania próbnego sprawdzianu wraz ze schematem punktowania.

Będzie można również zobaczyć nagranie z jednej z krakowskich szkół, w której uczniowie rozwiązywali Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty, organizowany przez portal INTERIA.PL, RMF i stację TVP Info.

Ponadto w raporcie specjalnym Sprawdzian Szóstoklasisty zostały opublikowane arkusze i rozwiązania z poprzednich lat, informatory oraz wiele informacji o charakterze poradnikowym i organizacyjnym.

Dla rodziców szóstoklasistów

Dla rodziców uczniów klas szóstych przygotowaliśmy serię spotkań z ekspertami, którzy będą pełnili w RMF FM dyżury telefoniczne, a także odpowiadali na pytania internautów w Czaterii.

Rodzice będą mogli zasięgnąć opinii psychologa, pedagoga i dietetyka.Dowiedz się więcej na temat: sprawdzian szóstoklasisty | standardy wymagań

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje