Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Kreml: Chcemy współpracować z Zachodem

Rosja jest gotowa współpracować z zachodnimi partnerami. Taką deklarację złożył w telewizji "Russia Today" szef kremlowskiej administracji Siergiej Iwanow. Najbliższy współpracownik Władimira Putina podkreślił, że Moskwie najbardziej zależy na wspólnych przedsięwzięciach związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa na świecie.

Wśród działań, które Rosja chciałaby realizować współpracując z zachodnimi państwami, Iwanow wymienił między innymi: walkę z terroryzmem i przestępczością zorganizowaną oraz przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu broni masowego rażenia.

W opinii kremlowskiego urzędnika, Moskwa jest gotowa wspólnie z zagranicznymi partnerami rozwiązywać regionalne konflikty, czego przykładem może być uregulowanie kryzysu irańskiego.

Siergiej Iwanow stwierdził, że Rosja obecnie współpracuje w rozwiązywaniu najtrudniejszych kwestii z USA i krajami Unii Europejskiej.

Reklama

Podkreślił przy tym, że jego kraj nigdy nie odżegnywał się od takiej współpracy i chce ją kontynuować, jeśli zachodni partnerzy nadal będą zainteresowani.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje