Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Oniszczenko radzi Rosjanom gdzie odpoczywać

Giennadij Oniszczenko, doradca premiera Rosji radzi rodakom, aby w trakcie zbliżającej się przerwy świątecznej nie wyjeżdżali za granicę. Jego zdaniem odpoczynek zimą nad ciepłym morzem i związana z tym zmiana klimatu jest stresem dla organizmu.

W związku z Nowym Rokiem i prawosławnymi świętami Bożego Narodzenia w Rosji od 1 stycznia będzie 8 dni wolnych od pracy.

Reklama

Dlatego Rosjanie masowo wyruszają na zagraniczne wojaże. Jednak Giennadij Oniszczenko, doradca premiera i były główny lekarz sanitarny Rosji, radzi rodakom, aby spędzili ten czas w swojej strefie klimatycznej czyli w domyśle w Rosji.

Podkreślił, że dobry wypoczynek noworoczny to wypoczynek w kręgu rodziny, za miastem. Jeśli zaś ludzie wolne dni będą spędzać w mieście, to powinni pospacerować w parku, wyspać się, czy zająć sportem. Doradca premiera zauważył, że podczas wypoczynku w krajach tropikalnych można na przykład zarazić się rozmaitymi chorobami.

Giennadij Oniszczenko wcześniej niejednokrotnie wsławił się ciekawymi poradami. Na przykład przestrzegał Rosjan przed jedzeniem sushi motywując to tym, że żołądki Rosjan nie są przystosowane do japońskich potraw.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | wakacje | święta | podsumowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje