Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Putin: Nie będzie dymisji rządu Miedwiediewa

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w czwartek podczas swego dorocznego teledialogu z obywatelami, że nie zamierza dymisjonować rządu Dmitrija Miedwiediewa.

- Chciałbym zwrócić uwagę, że gabinet nie przepracował jeszcze nawet roku. Oczywiście pretensji nagromadziło się wiele. Trzeba jednak dać ludziom możliwość, by się wykazali. W ciągu roku jest to niemożliwe - wyjaśnił.

Prezydent oznajmił też, że świadomie stawia zawyżone wymagania członkom rządu i gubernatorom, aby ich mobilizować, jednak generalnie nie ma poważniejszych zastrzeżeń do ich pracy.

Reklama

W tym kontekście Putin wdał się w polemikę z obecnym w studiu krytykiem polityki rządu Miedwiediewa, byłym wieloletnim ministrem finansów Aleksiejem Kudrinem, ujawniając, że ten odrzucił propozycję powrotu do struktur władzy. - Proponowałem. Odmówił. Leń z niego. Nie chce mu się pracować. Wyczuwa, że będzie ciężko. Woli trzymać się z boku - powiedział.

Kudrin odpowiedział, że nie chce zajmować się "półśrodkami i półreformami". - Taki system dzisiaj nie zadziała. Rosja w ten sposób nie uniezależni się od wpływów z eksportu nośników energii. Nie mamy programu odwrotu od naftowego uzależnienia. W ręcznym sterowaniu uczestniczyć nie chcę - oświadczył b. szef resortu finansów.

W ostatnich tygodniach Kudrin najpierw był wymieniany jako kandydat na prezesa Centralnego Banku Rosji, a później - na pierwszego zastępcę szefa Administracji Prezydenta odpowiedzialnego za politykę gospodarczą.

Dowiedz się więcej na temat: Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje