Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Rosjanie pokazują polskim dzieciom Krym

​Władze Rosji zorganizowały dla grupy polskich uczniów wycieczkę na Krym. Zwycięzcy w konkursie wiedzy o rosyjskiej literaturze w nagrodę pojechali na anektowany półwysep.

W trakcie wizyty doszło do spotkania z przedstawicielami separatystycznych władz. Młodzi Polacy zwiedzają też muzea i miejsca, w których bywali znani rosyjscy pisarze i poeci.

Głównym organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Rosyjsko-Polskie Centrum Dialogu i Porozumienia. Dyrektor Centrum Jurij Bondarienko tłumaczy pomysł wysłania polskich uczniów na Krym chęcią pokazania im niezwykłych miejsc związanych z historią Rosji. Dodaje, że każdy powinien na własne oczy przekonać się, jaka jest sytuacja na anektowanym półwyspie.

Reklama

"Uważam Polskę za kraj demokratyczny, w którym ludzie mają prawo sami oceniać sytuację" - przekonuje Bondarienko. Pytany, czy zdaje sobie sprawę, że naraża polskie dzieci na łamanie ukraińskiego prawa, przewożąc je na Krym bez wiedzy władz w Kijowie, wyjaśnia, że w paszportach nie będzie śladu po tej wizycie. W opinii Bondarienki, zabranie uczniów z Polski na anektowany Krym nie ma niczego wspólnego z polityką.

Dyrektor Rosyjsko-Polskiego Centrum Dialogu powtarza, że chodzi jedynie o poznanie miejsc związanych z historią rosyjskiej literatury. Wizyta na Krymie potrwa do czwartku, a później polscy uczniowie jeszcze dwa dni spędzą w Moskwie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje