Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Rosyjskie media: Rosjanie mogą wyjść na ulice

Aktywność obywatelska w Rosji może wyprowadzić ludzi na ulice. Do takich wniosków dochodzą rosyjscy dziennikarze. Gazeta "Kommiersant" i rozgłośnia "Echo Moskwy" sugerują, że im większe zainteresowanie Rosjan życiem politycznym, tym większe prawdopodobieństwo nowej fali protestów.

Z danych socjologicznych publikowanych przez "Kommiersant" wynika, że aż 57 proc. Rosjan bierze czynny udział w życiu politycznym. 45 proc. przekonuje, że świadomie chodzi na wybory i doskonale orientuje się w życiu politycznym kraju. "Narastająca aktywność obywatelska może rozbłysnąć nową falą protestów" - do takich wniosków doszli dziennikarze "Kommiersanta".

Ci Rosjanie, którzy do tej pory brali udział w antyrządowych demonstracjach, twierdzą, że "zmiany na wewnętrznej scenie politycznej są konieczne".

Reklama

Na razie jednak zwolenników radykalnych zmian jest garstka. Z różnych sondaży wynika, że nie więcej jak około 20 proc. Gdyby dziś w Rosji odbywały się wybory prezydenckie, to aż 75 proc. Rosjan oddałoby swój głos na Władimira Putina.

Dowiedz się więcej na temat: Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje