Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Władze Petersburga żądają od Konsulatu RP zapłaty 74 mln rubli

Władze Petersburga domagają się, by polski Konsulat Generalny zapłacił 74 miliony rubli, czyli około 5,5 miliona złotych. Rosjanie twierdzą, że od lat polskie MSZ nie płaci za wynajem budynku. Sprawa trafiła do Sądu Arbitrażowego Petersburga i Obwodu Leningradzkiego.

Państwowa firma "Inpredserwis", która zajmuje się obsługą zagranicznych przedstawicielstw w Petersburgu chce wyegzekwować należność oraz żąda opuszczenia budynku przez polskich dyplomatów. Według rosyjskich mediów chodzi o odzyskanie wyrównania opłat za wynajęcie pomieszczeń w ciągu ostatnich kilku lat.

Agencja prasowa "Interfax" cytuje polskiego konsula generalnego z Petersburga Piotra Marciniaka, który miał stwierdzić, że wskazany budynek "jest przedmiotem rosyjsko-polskich konsultacji". Agencja twierdzi, że konsul nie uściślił czy rzeczywiście polska placówka przez kilka lat nie płaciła za wynajem pomieszczeń.

Reklama

Polskiemu Radiu nie udało się potwierdzić tej informacji w Konsulacie Generalnym w Petersburgu. Prawdopodobnie ze względu na dzień wolny od pracy telefon konsulatu nie odpowiada.

Rzecznik MSZ powiedział IAR, że ministerstwo dziś nie skomentuje sprawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje