Reklama

Reklama

​Papież Franciszek powrócił do Rzymu

Papież Franciszek powrócił w niedzielę wieczorem do Rzymu z pięciodniowej podróży do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży. Papieski samolot wylądował na rzymskim lotnisku Fiumicino.

Samolot boeing 787 LOT-u odleciał z Krakowa z prawie godzinnym opóźnieniem z powodu złych warunków pogodowych.

Reklama

Na pokładzie samolotu oprócz papieża Franciszka i jego orszaku było m.in. kilkudziesięcioro przedstawicieli mediów akredytowanych przy Watykanie.

Papież Franciszek przebywał w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 od 27 do 31 lipca. W tym czasie oprócz Krakowa i Brzegów odwiedził także Częstochowę i teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Telegram do prezydenta

Papież Franciszek w telegramie wystosowanym do prezydenta Andrzeja Dudy w chwili odlotu z Krakowa podziękował za przyjęcie i gościnność. Zapewnił, że modli się o pokój i dobrobyt dla narodu polskiego.

"W chwili, gdy wyruszam z Polski w drogę powrotną do Rzymu pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność Jego Ekscelencji i całemu narodowi polskiemu za hojne przyjęcie i gościnność" - napisał papież w depeszy adresowanej do prezydenta i rozpowszechnionej przez watykańskie biuro prasowe.

"Ponownie zapewniam o mych modlitwach o pokój i dobrobyt narodu i proszę o obfite Boże błogosławieństwo dla was wszystkich" - dodał Franciszek.

Zgodnie ze zwyczajem telegramy z pozdrowieniami papież wystosował też do przywódców kraju, nad którymi przelatywał papieski samolot, czyli do prezydenta Słowacji Andreja Kiski, przewodniczącej Rady Narodowej Austrii Doris Bures, prezydenta Słowenii Boruta Pahora, prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarovic i prezydenta Włoch Sergio Mattarelli.

W depeszy do szefa państwa włoskiego Franciszek podkreślił, że wraca z podróży apostolskiej do Polski, gdzie spotkał się z "młodymi ludźmi gotowymi zaangażować się na rzecz budowy przyszłości, mającej korzenie w odwiecznych wartościach chrześcijańskich, które tworzą duchowe dziedzictwo Europy, jak to wspaniale widać także w historii narodu polskiego".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy