Reklama

Reklama

ŚDM: W Krakowie zatrzymano fałszywych wolontariuszy

Krakowska policja zatrzymała fałszywego wolontariusza, który na krakowskich ulicach zbierał datki do puszki na organizację ŚDM. Policjanci dotarli już do właściciela firmy, która w tym celu zatrudniała młodych ludzi. Trwa ustalanie skali oszustwa.

Informacja o fałszywym wolontariuszu dotarła do policji w sobotę od jednego z wolontariuszy ŚDM. Ubrany w koszulkę z logo ŚDM młody mężczyzna przedstawiał się jako wolontariusz kwestujący na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego zaplombowaną puszkę z datkami wraz z kompletem naklejek z wizerunkiem papieża Franciszka.

Jak ustalili, kwestujący chłopak został zatrudniony firmie, która na co dzień zajmuje się sprzedażą materiałów biurowych, w tym naklejek. Jego zadaniem było zbieranie datków, a w zamian za złożoną "ofiarę"  darczyńca otrzymywał pamiątkową naklejkę w kształcie serca z logo ŚDM.

Pomysłodawcą oszustwa okazał się właściciel firmy, która zatrudniła na okres ŚDM młode osoby, w większości niepełnoletnie. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli kilkanaście puszek wypełnionych gotówką, zebraną przez inne osoby, które kwestowały w centrum Krakowa, oraz kilkanaście tysięcy naklejek z wizerunkiem Ojca Świętego.

Na puszkach wykonany był napis: KWESTiA, sugerujący zbiórkę pieniędzy, dodatkowo pracownicy firmy informowali pielgrzymów, że zbierają środki na organizację ŚDM.

Policjanci ustalają, jak dużą kwotę mogły zebrać kwestujące osoby i od jakiego czasu datki zbierane były na terenie Krakowa.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: ŚDM | wolontariusze | kwesta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje