Szlachetna Paczka

Podwójna pierś z kurczaka, żeby móc zjeść obiad

Bezradność i rozgoryczenie codziennie czuje pan Wojciech, który kupuje jednodniowy, przeceniony chleb, a ciepły obiad jadł ostatnio w lipcu, w dniu swoich urodzin. Na co dzień pracuje jako sprzedawca w osiedlowym sklepie i opiekuje się chorą mamą.

Pani Alicja cierpi na owrzodzenie żył - choroba sprawia, że gniją. Leczenie pochłania zarobki pana Wojtka, a zupa, świeży chleb i uczucie sytości to dla rodziny nieosiągalne marzenia. Starsza kobieta na pytanie o upominek nie potrafi wypowiedzieć słowa, zaskoczona pytaniem nie może opanować łez.

Reklama

Wolontariusze cierpliwie czekają, patrzą ze zrozumieniem, nie bardzo wiedząc jak mogą pomóc.

W końcu słyszą: - Trochę się boję, że będziecie się ze mnie śmiali, ale chciałabym dostać podwójną pierś z kurczaka, żebym mogła w święta zjeść kotleta.

Takich rodzin jest więcej! Od 17 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać rodzinę i przygotować dla jej członków wyjątkową paczkę. Prezent, który jest nie tylko pomocą materialną, ale przede wszystkim impulsem do zmiany. Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMSa o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

SZLACHETNA PACZKA organizowana jest po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób - Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

Zostań bohaterem. Zmieniaj świat na lepszy!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje