Reklama

Reklama

Tarcza antyrakietowa w Polsce?

Nie będzie orędzia telewizyjnego premiera

We wtorek nie będzie orędzia telewizyjnego premiera Donalda Tuska - poinformował wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Zapowiedział jednocześnie, że premier spotka się z dziennikarzami we wtorek o godz. 16.30, po posiedzeniu rządu.

- Sytuacja, w której dwie najważniejsze osoby w państwie występowałyby jednocześnie w telewizji narażałaby na śmieszność niestety nie tylko telewizję, ale także polską politykę i polityków - powiedział Schetyna na konferencji prasowej.

Reklama

- Jeżeli prezes TVP Andrzej Urbański odmawia wystąpienia telewizyjnego premierowi Donaldowi Tuskowi, to znaczy, że tego wystąpienia nie będzie - dodał.

Wicepremier wyjaśnił, że szef kancelarii premiera Tomasz Arabski zwrócił się do prezesa TVP w sprawie telewizyjnego wystąpienia szefa rządu i telewizja wyraziła zgodę na wystąpienie Donalda Tuska, ale potem - jak mówił - "doszło do dziwnych kontredansów". Schetyna dodał, że jest zaskoczony i zasmucony takim zachowaniem prezesa TVP.

Schetyna informując, że premier wystąpi na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, powiedział: - Jeżeli nie ma możliwości wystąpienia w telewizji publicznej, to będziemy komunikować się (z opinią publiczną) przez dziennikarzy.

We wtorek biuro prasowe Kancelarii Prezydenta poinformowało, że o godz. 20.00 w TVP1 zostanie wyemitowane orędzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, związane z zapowiedzianym na środę podpisaniem umowy w sprawie tarczy antyrakietowej. Także Centrum Informacyjne Rządu podało, że we wtorek po wieczornych "Wiadomościach" w TVP1 premier wygłosi orędzie, które ma dotyczyć spraw związanych z instalacją w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Telewizja Polska poinformowała, że jako pierwsza z wnioskiem o emisję orędzia zwróciła się Kancelaria Prezydenta.

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Schetyna | wicepremier | W.E. | TVP | orędzia | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje