Afera podsłuchowa

Władze klubu PO chcą wykluczenia posła Andrzeja Smirnowa

Władze klubu PO chcą wykluczenia z klubu parlamentarnego posła Andrzeja Smirnowa, który nie wziął udziału w środowym głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska - poinformowała PAP wiceprzewodnicząca klubu Izabela Mrzygłocka.

- Prezydium przyjęło rekomendację dla klubu, aby usunąć z niego posła Andrzeja Smirnowa. Klub zajmie się ta sprawą na najbliższym, lipcowym posiedzeniu. Myślę, że nie będzie tu żadnych wątpliwości - powiedziała PAP Mrzygłocka.

Reklama

Jak poinformowała, powodem takiej decyzji jest nieusprawiedliwiona nieobecność Smirnowa podczas środowego głosowania nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska.

Na uwagę, że wykluczenie z klubu PO Smirnowa zmniejszy już i tak niewielką większość koalicyjną, Mrzygłocka odparła: - Wątpliwe wsparcie nie jest wsparciem.

W środowym głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska nie głosowało dwoje posłów PO: Ewa Kołodziej i Andrzej Smirnow. Nieobecność Kołodziej władze klubu uznały za usprawiedliwioną.

Za udzieleniem rządowi wotum zaufania zagłosowało w środę 237 posłów. Za wotum zaufania dla rządu zagłosowało w środę 201 posłów PO, 31 z PSL, jeden poseł z Twojego Ruchu oraz 4 niezrzeszonych - w tym były poseł PO John Godson.

Do momentu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować ze Smirnowem. Jest on nauczycielem akademickim, posłem PO z tzw. wianuszka warszawskiego. W Sejmie zasiada w Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Koalicja PO-PSL liczy obecnie (włączając posła Smirnowa) 235 posłów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje