Afera podsłuchowa

Radosław Sikorski: "Wprost" kłamie

"Tygodnik WPROST kłamie, jakobym spotkał się z Jackiem Rostowskim w Sowa&Przyjaciele. Nigdy w życiu nie byłem w tej restauracji" - napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski zarzuca tygodnikowi kłamstwo, jednak Michał Majewski z "Wprost" napisał wcześniej, na Twitterze, że rozmowa została nagrana w restauracji Amber Room pałacyku Sobańskich, a nie Sowa&Przyjaciele.

Reklama

Dziś tygodnik opublikował fragmenty rozmów Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim.

"Polsko-amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa" - tak, według nagrań, opublikowanych przez "Wprost" miał mówić Sikorski. Minister wypowiadał się o sojuszu również w innych, niewybrednych słowach. Sikorski w rozmowie z Jackiem Rostowskim stwierdził też: "Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość".

Z nagrań ma też wynikać, że były minister transportu, Sławomir Nowak, w rozmowie z Andrzejem Parafianowiczem twierdził, że PO wykupiło długi komitetu Zbigniewa Religi w zamian za jego poparcie w wyborach w 2005 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje