Afera podsłuchowa

Rozmowa Sikorskiego z Rostowskim nt. Macierewicza. Kolejne taśmy

Tygodnik "Wprost" ujawnił kolejną część stenogramów polskich polityków. W najnowszym materiale słychać rozmowę Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim. Szef MSZ mówi, w jaki sposób można pogrążyć PiS.

Ujawniono kolejną część nagrań polskich polityków w związku z tzw. aferą taśmową. Tym razem na nagraniu słuchać rozmowę ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

Reklama

Fragment:

Radosław Sikorski: Ty, ja uważam, że można zaj***ć  PiS komisją specjalną ws. Macierewicza.

Jacek Rostowski: No a co innego jest dzisiaj?

Radosław Sikorski: No tak, Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć.(...) Można zrobić dwuletni cyrk. I niech się tłumaczą. Tam są straszne rzeczy.

Jacek Rostowski: Dobra, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić.

Radosław Sikorski: Donald się waha, ale lekko za. (...) No tak, bo to jest skandal kur**. Skandaliczne. (...) To jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem. Wiesz, na czym polegała operacja ZEN, którą Macierewicz ujawnił? To była operacja, nadzorowałem ją...

-----

"Wprost" podaje, że rozmowa została nagrana nie w restauracji "Sowy i Przyjaciele", lecz w Amber Room Pałacyku Sobańskich.

MSZ nie komentuje sprawy. Rzecznik rządu zapowiedział, że w najbliższym czasie nie planuje konferencji w tej sprawie.

Kompromitujące taśmy

Do wybuchu tzw. skandalu taśmowego doszło na początku tygodnia, gdy tygodnik "Wprost" opublikował nagrania. Na pierwszy z nich słychać rozmowę szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim. Opublikowano też kompromitujące nagranie rozmowy Andrzeja Parafianowicza ze Sławomirem Nowakiem.

AD

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje