Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński: Za kilka dni decyzje ws. pierwszych miejsc na listach wyborczych PiS do PE

Za kilka dni zapadną decyzje, jeśli chodzi o pierwsze miejsca na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych.

Reklama

Prezes PiS pytany przez PAP, kiedy jego ugrupowanie przedstawi listy kandydatów w tych wyborach stwierdził, że decyzje w tej sprawie wkrótce zapadną.

"Za kilka dni zapadną decyzje, przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miejsca na listach wyborczych" - powiedział Kaczyński.

Jeszcze w grudniu ub.r. podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że w związku ze zbliżającymi się wyborami do PE oraz jesiennymi wyborami parlamentarnymi zostanie ogłoszony nowy program wyborczy.

Lider PiS pytany, kiedy zostanie przedstawiony ten program odpowiedział: "Proszę o chwilę cierpliwości, już nie taką długą".

"Na pewno nie obiecamy 200 mld zł, bo nie jesteśmy ludźmi nieodpowiedzialnymi. To, co obiecamy, to wykonamy. To co jest w dzisiejszej sytuacji budżetowej wykonalne dla społeczeństwa, z całą pewnością zrobimy" - oświadczył.

"Zrobimy z całą pewnością w sposób przemyślany i nie na takiej zasadzie, jak robią to inne partie, które swoimi obietnicami robią z polityki kabaret" - dodał Kaczyński.

Premier Morawiecki podczas grudniowej konwencji podkreślał, że celem PiS jest zapewnienie Polakom życia na poziomie europejskim. Zapowiedział też, że postulaty nowego programu wyborczego będą koncentrować się wokół trzech punktów: Europy, wyższych płac i modernizacji Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy