Reklama

Reklama

Lewandowski: Rok wyborczy 2019 najważniejszy od 30 lat

- Rok 2019 to najważniejszy rok wyborczy od 30 lat, odkąd Polska jest w stanie kształtować suwerennie swój los - powiedział w piątek w Gdańsku europoseł PO Janusz Lewandowski, "jedynka" na pomorskiej liście Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Te wybory rozstrzygną o tym, jaka będzie przyszła Unia Europejska i jakie będzie miejsce Polski w Unii Europejskiej. Akurat na Pomorzu nikogo nie trzeba przekonywać, że stawka tych wyborów jest egzystencjalna, cywilizacyjna. Jest to region, który nigdy nie dał się oszukać i omamić jakimś hasłom wyborczym, które mogą z Polski zrobić kraj na marginesie Unii Europejskiej" - powiedział Lewandowski w piątek na konferencji prasowej przed budynkiem Dworca Głównego PKP w Gdańsku.

Reklama

Konferencja prasowa została zorganizowana z okazji rozpoczęcia przez Koalicje Europejską na Pomorzu zbiórki podpisów pod listami poparcia kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 1.

Lewandowski dodał, że w Pomorskiem "realizowane są tysiące projektów za miliardy złotych z pomocą z funduszy unijnych, które poprawiają jakość życia obywatelek i obywateli".

"Tak, że jestem optymistą co do tych wyborów. Te wybory rzeczywiście rozstrzygną o losach Polek i Polaków na długie lata" - ocenił Lewandowski.

Głos Wałęsy i Pomaskiej

Z dziesiątego, ostatniego miejsca w okręgu pomorskim o kolejną kadencję będzie ubiegał się eurodeputowany Jarosław Wałęsa.

"Wybory europejskie po raz kolejny powinny zdecydować o tym i podkreślić naszą chęć nie tylko zaangażowania się w sprawy europejskie, ale naszą wolę, żeby być czynnym i aktywnym graczem w Brukseli i Strasburgu. Unia daje nam pokój na naszym kontynencie, ale są też kwestie, o których zapominany, że mamy np. tanie rozmowy telefoniczne i bezpieczeństwo podróży" - powiedział Wałęsa.

Posłanka PO i przewodnicząca Platformy w Gdańsku Agnieszka Pomaska dodała, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego to będzie "niezwykle ważny test i sprawdzian".

"Skąd indziej, jak z nie Gdańska, z Pomorza, powinien wiać ten wiatr zmiany. Wiatr zmiany, który mam nadzieję, uda nam się przypieczętować jesienią (w wyborach parlamentarnych)" - zaznaczyła Pomaska.

W okręgu pomorskim z drugiego miejsca na liście Koalicji Europejskiej wystartuje Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, z piątego miejsca o mandat ubiegać się będzie poseł Grzegorz Furgo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje