Reklama

Reklama

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk pozwany w trybie wyborczym

Kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Jakub Bocheński pozwał w trybie wyborczym posła PiS Arkadiusza Mularczyka. Jak informuje Radio Kraków, chodzi o plakaty wyborcze, na których Mularczyk informuje, że jest jedynym kandydatem do PE z Sądecczyzny. Kandydat Wiosny uważa, że to wprowadzanie wyborców w błąd.

"To wprowadzanie mieszkańców w błąd. Żeby nie było niedomówień, pan Mularczyk nie dopisał, że jest jedynym kandydatem PiS z Sądecczyzny. To by było prawdą" - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Jakub Bocheński.

Reklama

Kandydat Wiosny złożył pozew w trybie wyborczym we wtorek przed południem w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. Chce, by sąd nakazał posłowi PiS usunięcie plakatów wyborczych z - jego zdaniem - mylącą informacją.

Mularczyk odpowiedział na pozew Bocheńskiego w rozmowie z TVP. "Ponieważ wiemy, że kampania jest bardzo intensywna, bardzo wielu kandydatów prezentuje swoje materiały wyborcze, plakaty, wizerunki na Sądecczyźnie, chciałbym podkreślić, że jestem jedyną osobą z listy PiS, która startuje z tego regionu" - tłumaczył.

Decyzja w tej sprawie zapadnie w środę. Wyroki w trybie wyborczym zapadają w ciągu 24 godzin. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy