Reklama

Reklama

"Rz": Porażka ugrupowania, które miało odebrać głosy PiS

Ugrupowanie, które liczyło na o. Rydzyka i miało odebrać głosy PiS, ma już tylko listę w jednym okręgu, co oznacza zerowe szanse na wejście do PE - informuje "Rzeczpospolita".

Jak informuje "Rzeczpospolita" wyrejestrowała się lista Europa Christi w woj. małopolskim i świętokrzyskim.

Reklama

Jak pisały wcześniej media, dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, zawiedziony polityką PiS, chciał wystawić własną listę do europarlamentu. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano takie nazwiska, jak byli ministrowie Antoni Macierewicz i Jan Szyszko oraz europosłowie Marek Jurek i Mirosław Piotrowski.

Pod koniec ubiegłego roku Piotrowski złożył wniosek o zarejestrowanie Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi. Potem jednak okazało się, że na listach tego ugrupowania do PE zabrakło głośnych nazwisk. Nie udało się też zarejestrować list w całym kraju. Jednym z powodów był rozłam w Prawicy Rzeczypospolitej, która idzie do wyborów z Europą Christi. Część kandydatów wycofała nazwiska, niektórzy nie przekazali zebranych podpisów.

Ostatecznie Europa Christi zarejestrowała listy tylko w dwóch okręgach: lubelskim i małopolsko-świętokrzyskim.

Teraz jednak okazało się, że wyrejestrowała się lista w Krakowie. - W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi z Prawicą Rzeczypospolitej, reprezentowaną przez dr. Krzysztofa Kawęckiego, i innymi podmiotami. Na tym spotkaniu zapadła decyzja, że lista krakowska wyrejestruje się w piątek - informuje gazetę prof. Mirosław Piotrowski.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" wyrejestrowanie się listy oznacza, że szanse wejścia do PE są zerowe, bo Europa Christi wciąż musi przekroczyć próg 5 proc. w skali kraju.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje